آیا مرد میتواند بدون اجازه همسر اول مجددا ازدواج کند؟


عضو شوید


نام کاربری
رمز عبور

:: فراموشی رمز عبور؟

عضویت سریع

نام کاربری
رمز عبور
تکرار رمز
ایمیل
کد تصویری
براي اطلاع از آپيدت شدن وبلاگ در خبرنامه وبلاگ عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شود



تاریخ : جمعه 20 آبان 1402
بازدید : 475
نویسنده : وحید

حقوق

ازدواج مجدد مرد اعم از عقد دائم یا موقت باید تابع شرایط قانونی باشد، مرد برای ازدواج مجدد و ثبت آن به اجازه همسر اول خود احتیاج دارد در غیر این صورت مرتکب جرم شده است و مطابق با ماده ۴۹ قانون حمایت خانواده مصوب ۱۳۹۱  مجازات آن جزای نقدی درجه ۵ یا حبس تعزیری درجه ۷ است.
همچنین زوجه در صورت اثبات ازدواج مجدد همسرش می‌تواند از دادگاه تقاضای طلاق کند، البته باید توجه داشته باشیم اگر ازدواج مجدد مرد ناشی از امتناع زوجه در ایفای وظایف زناشویی باشد، این اقدام از مصادیق شروط ضمن عقد و ایجاد حق تقاضای طلاق نیست.





:: موضوعات مرتبط: حقوقی , ,
:: برچسب‌ها: ازدواج , اجازه همسر , جرم ,
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه:








به وبلاگ من خوش آمدید

نام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

تبادل لینک هوشمند

برای تبادل لینک ابتدا ما را با عنوان دنیای عکس ،دانلود رمان و آدرس zoodbia.Loxblog.com لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت ما قرار میگیرد.






RSS

Powered By
loxblog.Com